Co różni chemię gospodarczą od chemii profesjonalnej?

Co różni chemię gospodarczą od chemii profesjonalnej?

Każdy może sprzątać i teoretycznie każdy wie jak to robić. Dlaczego więc tak ważne jest, by wykwalifikowany personel używał właśnie profesjonalnych środków czystości? Czym profesjonalne środki różnią się od tych domowych?

Czym jest chemia gospodarcza?

Środki czystości – bez większego trudu znajdziemy je w każdym domu i to właśnie one kryją się pod pojęciem “chemii gospodarczej”. Zaczynając od mydła i płynu do mycia naczyń, przez płyny do mycia podłóg, a kończąc na preparatach do mycia szyb. Używamy ich na co dzień w swoich domach. Są to środki przede wszystkim uniwersalne, ogólnodostępne i często gotowe do użycia, a jeśli wymagają rozcieńczenia z wodą to i tak są to preparaty mało skoncentrowane. Wysokopieniące składniki często wykluczają takie preparaty z czyszczenia maszynowego – piana może uszkodzić urządzenia do czyszczenia. Przy chemii gospodarczej pH przyjmuje zwykle wartości zbliżone do pH skóry lub wody, co sprawia, że są łagodne i w pełni bezpieczne. Często również pięknie pachną i długo utrzymują przyjemne wrażenie czystości

Producenci środków czystości prześcigają się w ilości dostępnych wariantów, wycofując te mało rotujące i wprowadzając nowe, które mają zachwycić każdego użytkownika. Dlaczego jednak nie to jest istotne w wyborze środków profesjonalnych?

Chemia profesjonalna – taniej, łatwiej i szybciej

Przez pojęcie profesjonalnych środków czystości rozumiemy coś ekstra – preparaty, które ułatwiają sprzątającym codzienną pracę. Dlaczego tak jest? Preparaty specjalistyczne to często wysoko skoncentrowane i wyśrubowane kompozycje wielu ważnych surowców. Każdy z tych surowców odpowiada za wyjątkowe właściwości i definiuje “chemię profesjonalną” jako coś lepszego.

Idealnym przykładem wyjątkowych właściwości jest szybkość działania, bo czymże byłby SHARK, gdyby na “czystą fugę” trzeba było czekać pół godziny zamiast pół minuty. Inną specjalną właściwością jest łatwość w usuwaniu brudu z zanieczyszczonych powierzchni, doskonale pokazuje to E 240 do usuwania przypaleń, czy odtłuszczacz E 270, które w kuchni nie mają sobie równych i usuwają tłuszcz z lekkością równą primabalerinie. Odpowiadają za to specjalne komponenty, które dodatkowo zwilżają powierzchnię i szybciej rozpuszczają brud.

Są one dobrane do konkretnych zabrudzeń, działają wyspecjalizowanie. Tak właśnie działa zestaw E 400 i E 420, oba produkty przeznaczone są do czyszczenia sanitariatów – jednak jeden z nich wybiela, a drugi odkamienia. Koncentraty pozwalają z jednego litra środka zrobić nawet 25 litrów roztworu roboczego1. Obniża to koszt eksploatacji takiego preparatu do zaledwie kilkudziesięciu groszy. Opakowania profesjonalnych preparatów są też większe niż gospodarcze środki czystości – mając do umycia duże obiekty wygodniej kupić raz w tygodniu 5-litrowy kanister płynu do podłóg, niż codziennie butelkę o pojemności 1 L. Takie rozwiązania są też wygodniejsze przy użyciu specjalistycznych dozowników, ale to już temat na osobny wpis. Wszystkie te cechy sprawiają, że praca z preparatem specjalistycznym jest szybsza, łatwiejsza i tańsza niż z chemią gospodarczą, co dla budżetu każdej firmy jest na wagę złota. 

Wielu producentów nie ogranicza się jedynie do preparatów dla firm sprzątających. W wielu specjalistycznych sklepach można znaleźć również chemię budowlaną czy samochodową, co przyczyniło się też do ogromnego wzrostu oferowanych usług detailingowych. Myślę, że słowa “specjalistyczny” i “profesjonalny” są kluczowe w tym porównaniu. Przecież chcemy, by ktoś kto zajmuje się zawodowo dbaniem o czystość, po prostu robił to dobrze – w oparciu o produkty do tego przeznaczone

Comments (0)

No comments at this moment
Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania