Nawilżacze powietrza


Jesienią i zimą dbamy o komfortową temperaturę naszych mieszkań. 

Często jednak zapominamy, że zamknięte okna w połączeniu z grzejnikami to prosta droga do przesuszenia powietrza. 

Jego efektem mogą być problemy z oddychaniem, sucha skóra, a nawet kaszel czy ból gardła. 

By tego uniknąć, najlepiej zastosować nawilżacz powietrza. 

To urządzenie, które przywraca pożądaną wilgotność powietrza, chroniąc nasze zdrowie. 

Dawniej stosowano głównie nawilżacze ceramiczne, które po uzupełnieniu wodą stopniowo uwalniały ją pod wpływem ciepła. 

Ta metoda nie jest już najbardziej skuteczną. Dużo lepiej sprawdza się nawilżacz parowy, ewaporacyjny lub ultradźwiękowy. 

Potrzebują one zewnętrznego zasilania (podłączenia do prądu), ale ich wydajność i skuteczność jest nieporównywalnie większa. 

W ofercie sklepowej znajdziemy też nawilżacz powietrza z jonizatorem, który dodatkowo poprawia jakość powietrza i czyni je przyjaźniejszym dla zdrowia. 

W funkcję nawilżania wyposażono także niektóre oczyszczacze powietrza. Cena tych urządzeń bywa wyższa, jednak to doskonałe filtry powietrza do domu. 

Taki oczyszczacz filtruje smog często pojawiający się w okresie grzewczym. Ale i wiosną oczyszczacz powietrza dla alergików może być zbawienny.

Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania

Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.