Poduszki i poszewki dekoracyjne – świetny dodatek do wnętrz

Jesteś fanem dekoracyjnych drobiazgów? Przyjrzyj się poduszkom. Ten dodatek potrafi diametralnie odmienić starą i nudną kanapę, fotel lub łóżko, a zarazem całe wnętrze.

Poduszki dekoracyjne – rozmiar i liczba

Poduszki dekoracyjne dobiera się względem wielkości sofy, kanapy lub fotela. Modele niewielkich rozmiarów (35x35 cm) świetnie pasują do foteli, łóżek w sypialni oraz mniejszych sof i kanap z niskim oparciem. Do mebli trzyosobowych będą pasowały poduszki o wymiarach 40x40 cm, natomiast największe egzemplarze – ok. 70x70 cm – sprawdzą się do rozbudowanych sof czy szerokich narożników.

Podobnie jest z liczbą poduszek. Na dużych sofach i narożnikach (na ok. 3 osoby) zmieścimy ok. 5-6 poduszek. Na sofach 2-osobowych położymy 3-4 poduszki, natomiast na fotelach i szezlongach zmieścimy 2 poduszki.

Poduszki dekoracyjne – ważna asymetria

Przy układaniu poduszek ważna jest swego rodzaju dysharmonia. 5 identycznych modeli obok siebie to dość nudne, sztampowe rozwiązanie, które sprawia, że wszystkie egzemplarze się ze sobą "zlewają", a wzrok nie ma się na czym skupić. Jeśli chcesz przyciągać uwagę, ułóż obok siebie kilka poduszek o różnych rozmiarach i o niejednolitym wypełnieniu. Jedne mogą mieć wzory, inne nie. Ważne jednak, by miały wspólny akcent, np. zestaw kolorów. Świetnie więc sprawdzą się kompozycje złożone z jednej, bardzo wzorzystej poduszki oraz kilku mniejszych i większych modeli w kolorach tychże wzorów.

Poduszki dekoracyjne – kolory

Aby prawidłowo dobrać kolory, weź pod uwagę całe wnętrze. Poduszki powinny łączyć się z jakimś elementem wystroju, np. z zasłonami, dywanem czy ścianami. Barwy muszą się uzupełniać, a świetnie sprawdzą się tonacyjne kontrasty, np. pudrowy róż, fuksja lub biel.

Kolory można łączyć względem 3 zasad, wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Kompozycje monochromatyczne powinny zawierać 3 odcienie tego samego koloru. Kompozycje pokrewne łączą kolory leżące obok siebie na kole barw (np. czerwień-róż-fiolet lub zieleń-żółć-pomarańcz). Kompozycje uzupełniające oparte są na kontraście (np. żółć-fiolet).

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania

Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.