Jaką suszarkę do włosów kupić ?

Jaką suszarkę do włosów kupić ?

Jaka suszarka do włosów sprawdzi się najlepiej ? Na które cechy zwrócić uwagę przy zakupie, by mieć pewność, że stylizacja z pomocą suszarki będzie bezpieczna ? 

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku zakupowym. 

Suszarka do włosów jest to urządzenie bardzo pomocne w pielęgnacji włosów. Pozwala nie tylko na ich szybkie wysuszenie, ale umożliwia również profesjonalną stylizację włosów . 

Niestety, gorące powietrze może z łatwością uszkodzić delikatną strukturę włosa. Dlatego też trzeba zadbać o należyty wybór odpowiedniego urządzenia. 

Nowoczesne suszarki korzystają bowiem z technologii, które pomagają chronić włosy przed szkodami wywołanymi zbyt ciepłym nawiewem.

Suszarki można podzielić na trzy podstawowe typy – każdy z nich posiada inne funkcje, wady oraz zalety. 

Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę poszczególnych rodzajów suszarek.

    Suszarki do zastosowania domowego jest to standardowe urządzenia, idealne do codziennego użytku. 

W tej klasie znajdziesz największy wybór. Poszczególne modele mogą się od siebie znacznie różnic ceną – za suszarkę do użytku domowego zapłacisz od 40 zł do ok. 250 zł. Droższe produkty cechują się większą trwałością, często są również wyposażone w podobne funkcje, co profesjonalny sprzęt.

    Suszarki profesjonalne można kupić w cenie od 100 do 300 zł. Z racji, że są one dedykowane dla salonów fryzjerskich, muszą cechować się dużą wytrzymałością.

 Producenci umieszczają w nich silniki, które dobrze radzą sobie nawet podczas intensywnego wykorzystywania suszarki. Profesjonalne modele suszarek do włosów są nieco większe od standardowych urządzeń, a mimo to pozostają dość lekkie. Często mają długi przewód (umożliwiający swobodne przemieszczanie się przy stanowisku fryzjerskim) oraz wiele końcówek do modelowania włosów w zestawie. 

    Suszarki turystyczne kosztują zwykle od 20 zł do 90 zł. Zazwyczaj mają mniejszą moc niż pozostałe urządzenia, są za to bardzo praktyczne podczas podróży. 

Dzięki niewielkim kształtom, małej wadze oraz składanej rączce z łatwością można je spakować do walizki lub torby. 

Suszarka – jaka moc będzie odpowiednia?

Im większą mocą dysponuje suszarka, tym szybciej będzie przebiegał proces suszenia i stylizacji włosów. Wysoka moc ma bezpośrednie przełożenie na maksymalną prędkość nadmuchu. Najlepsze suszarki na rynku to urządzenia o mocy ponad 2100W. Najniższe spotykane wartości mocy oscylują w okolicach 1200 W. 

Duża moc to jeden z parametrów, który znacznie podnosi cenę nowego urządzenia. Warto jednak zainwestować, zwłaszcza gdy suszarka jest Ci potrzebna do suszenia długich i gęstych włosów. Wtedy koniecznie wybierz model o jak najwyższej mocy, dzięki temu znacznie skrócisz czas suszenia i układania fryzury. 

Regulacja temperatury i prędkości nadmuchu

Możliwość regulacji takich parametrów to niezwykle istotna funkcja, w którą powinna być wyposażona każda suszarka. Regulacja prędkości nadmuchu pozwala na ustawienie słabszego lub silniejszego strumienia powietrza. Regulacja temperatury nadmuchu umożliwia ustawienie temperatury odpowiedniej do wykonywanej czynności (suszenie, stylizacja). 

Opcja zmiany temperatury będzie szczególnie korzystna dla włosów suchych i zniszczonych – mając do dyspozycji pełną regulację, możesz suszyć włosy chłodnym lub letnim nawiewem przy najwyższych ustawieniach mocy. 

Oba parametry można zmieniać za pomocą przełączników lub suwaków umieszczonych na urządzeniu. Suszarki wyposażone są w skalę (od 2-stopniowej do 6-stopniowej, w zależności od modelu). Uwaga: niektóre tańsze modele suszarek nie są wyposażone w możliwość regulacji temperatury. 

Suszarki do włosów – dodatkowe funkcje

Poza standardowymi funkcjami niektóre suszarki oferują również dodatkowe możliwości, które mogą usprawnić proces stylizacji, przedłużyć żywotność urządzenia lub zadbać o lepszą kondycję włosów. 

    Zimny nawiew – aktywowany najczęściej za pomocą specjalnego przycisku. Zimne powietrze jest szczególnie przydatne po ułożeniu włosów, podczas kończenia stylizacji. Pamiętaj: zimny nawiew sprawi, że łuski włosa domkną się, a fryzura stanie się gładka i pełna blasku.

    Wyjmowany filtr – znajdujący się z tyłu urządzenia, ma za zadanie chronić system przepływu powietrza przed zanieczyszczeniami (kurz, pyłki, włosy). Filtr można łatwo wymontować i oczyścić z pomocą miękkiej szczoteczki. Taka pielęgnacja suszarki przedłuży jej żywotność - w innym wypadku nagromadzony kurz może doprowadzać do przegrzewania się urządzenia. 

    Jonizacja – pozwala domknąć łuski włosa, dzięki czemu fryzura będzie lśniąca i gładka. W suszarki z taką funkcją wbudowany jest jonizator, czyli generator jonów ujemnych. Neutralizuje on dodatnie ładunki na powierzchni włosów, skutecznie walcząc z efektem spuszonych i naelektryzowanych kosmyków. 

    Ceramiczna powłoka – odpowiada za jak najlepsze rozprowadzanie ciepła, które wnika w głąb włosa, nie naruszając jego zewnętrznej struktury. 

Przydatne akcesoria do stylizacji włosów

Dobra suszarka stwarza dogodne możliwości do wykonania pięknej fryzury we własnym domu. Aby stylizacja przebiegała sprawnie, warto mieć pod ręką odpowiednie nakładki modelujące i akcesoria.

    Koncentrator – nakładka z wąską szczeliną, dołączana do większości modeli suszarek. Ma za zadanie skupiać strumień powietrza i kierować go jedynie na wybrane pasma włosów. 

    Dyfuzor – to duża i okrągła nasadka wyposażona w długie lub krótkie wypustki. Równie często bywa dołączany do zestawów wraz z suszarką. Służy do unoszenia włosów u nasady i nadawania objętości kosmykom. Przyda się przy pielęgnacji włosów kręconych. 

    Nasadka prostująca – służy do prostowania i wygładzania włosów podczas suszenia. 

    Okrągła szczotka – to akcesorium, które trzeba zakupić osobno. Warto jednak zdecydować się na takie rozwiązanie. Specjalna szczotka do modelowania nie tylko przyspieszy proces suszenia, ale również wygładzi włosy i ułoży je w odpowiedni sposób. 

Zasady bezpiecznego suszenia włosów

Nawet najbardziej zaawansowana technologicznie suszarka może wyrządzić włosom krzywdę, jeśli nie zastosujesz się do zasad prawidłowego suszenia. Poniżej znajdziesz listę wskazówek, które pozwolą Ci zachować zdrowe i piękne kosmyki na długo.

    Od czasu do czasu pozwól włosom wyschnąć naturalnie.

    Przed użyciem urządzenia, delikatnie osusz kosmyki ręcznikiem. 

    Nie używaj szczotki do rozczesania mokrych włosów. Najpierw je wysusz, ewentualnie wykorzystaj grzebień o szerokim rozstawie zębów. 

    Zawsze staraj się wykorzystać jak najchłodniejszy strumień powietrza suszarki. 

    Susz włosy zgodnie z kierunkiem wzrostu (od głowy do końcówek - nigdy na odwrót).

    Trzymaj suszarkę w odpowiedniej odległości od głowy ok. 20–30 cm.

    Przed suszeniem możesz zabezpieczyć włosy odżywką bez spłukiwania lub olejkiem ochronnym. 

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania

Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.