Bawełna niejedną ma twarz

Wszyscy wiemy, że najlepsza tkanina pościelowa to naturalna bawełna. Surowiec ten wykorzystywany jest do produkcji wielu materiałów, które różnią się między sobą właściwościami. Przyjrzyjmy się więc najpopularniejszym.

Pościel bawełniana

Tradycyjna pościel bawełniana jest bardzo wytrzymała i służyć będzie latami. Ze względu na swoje właściwości, często wybierana dla dzieci – pod nią z pewnością nie zmarzną. Niestety, jeśli ktoś nie lubi prasować, będzie musiał z niej zrezygnować. Nici bawełny utkane w klasycznym splocie sprawiają bowiem, że materiał łatwo się gniecie, a w upalne, letnie dni dość szybko robi się wilgotny i może „kleić się” do ciała. Ta pościel to zdecydowanie lepszy wariant na zimowe noce, kiedy potrzebujemy się ogrzać.

Pościel satynowa

Gdy zależy nam na właściwościach bawełny, ale chcemy uniknąć prasowania oraz przegrzania w lecie, satyna bawełniana będzie idealnym wyborem. Satynowy splot sprawia, że tkanina jest delikatniejsza i ma właściwości oddychające, zapewniając przyjemny uczucie chłodu, natomiast obecność bawełny – właściwości hipoalergiczne. Latem nie spocimy się, a i alergicy mogą liczyć na komfortowy wypoczynek. Jeśli zadbamy o dobrą pielęgnację, w tym pranie wedle zaleceń producenta, będziemy długo cieszyć się jej właściwościami. I dobra wiadomość dla tych, którzy nie są fanami prasowania: można uniknąć tej czynności, równo rozwieszając pościel tuż po praniu, lekko wilgotną.

Pościel flanelowa

Dla nocnych zmarzluchów pościel flanelowa okaże się strzałem w dziesiątkę! Flanela to tkanina bawełniana z okrywą włókienną. Od tradycyjnej pościeli bawełnianej jest nieco grubsza i bardziej puchata, dzięki czemu posiada właściwości termoizolacyjne. Ci, którzy stronią od prasowania, również będą z niej zadowoleni: flanela nie gniecie się, więc zawsze będzie wyglądać estetycznie.

Pościel z kory

Pościel z kory miała swoje „5 minut” kilka lat temu, jednak w wielu domach cieszy się nieustannym powodzeniem. Tkanina ta przyjmuje właściwości włókien, z których jest wykonana. Bawełna jest przewiewna, hipoalergiczna oraz miękka w dotyku. Dzięki gofrowej strukturze, szybko schnie i nie trzeba jej prasować. Jednak nie wszystkim przypadnie do gustu: może wydawać się szorstka, co szczególnie drażni delikatną skórę dzieci.

Powiązane produkty

Comments (0)

No comments at this moment
Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania