Dzbanki filtrujące wodę


Jakość wody, dostępnej dla przeciętnego mieszkańca polskiego miasta, jest coraz większym problemem.
Ponad połowa mieszkańców polskich miast potwierdza, że jakość wody kranowej nie jest dla nich zadowalająca.
Woda w polskich kranach często jest zbyt twarda, a także specjalnie uzdatniana do spożycia, najczęściej przez jej chlorowanie. W wielu domach panuje przekonanie, że jakość wody da się poprawić poprzez jej przegotowanie - nic bardziej mylnego.
Tymczasem gotowanie wody nie zmienia jej składu chemicznego oraz nie poprawia smaku. Najwygodniejszym sposobem jest natomiast filtrowanie wody w domu przed każdym jej użyciem do celów spożywczych. Dzbanki filtrujące wodę sprawiają, że znikają z niej zanieczyszczenia zmieniające jej smak i walory zdrowotne.
Filtrowanie wody jest także o wiele bardziej przyjazne środowisku. Można bowiem używać wody butelkowanej ze sklepu - ale ani nie jest to rozwiązanie najtańsze, ani najbardziej ekologiczne - powstaje bowiem problem zwiększonego zużycia tworzyw sztucznych, niezbędnych do produkcji butelek, a także późniejszej ich utylizacji.
Dzbanek do filtrowania domowej wody oczyszcza ją dzięki specjalnemu, łatwo wymienialnemu filtrowi węglowemu. Ta metoda zapewniania sobie i bliskim czystej, zdrowej wody na co dzień, jest najbardziej wygodna i ekonomiczna.

Produkt dodany do listy
Produkt dodany do porównania